„Chcemy wydać dodatkowe akcje. Dla „Rosgosstrakh” to byłby najbardziej logicznym krokiem "

Dziś, gdy na giełdzie zamroził wartość wielu firm są znacznie zaniżona, grupa „Rosgosstrakh” planuje emisję dodatkowych akcji. Dlaczego teraz konieczne dodatkowy problem i jak to będzie w posiadaniu Spółki, członek listy przedsiębiorstw strategicznych, mówi Elena Myakotnikova, wiceprzewodniczący Finansów OAO „Rosgosstrakh”.

Użyj instruktaże:

  • Excel dla CFO
  • Rachunkowość zarządcza w firmie
  • Podsumowując wyniki sześciu miesięcy

W 2009 roku grupa firm „Rosgosstrakh” w porządku obrad trzech kluczowych celów. W pierwszej kolejności - podwyższenie kapitału zakładowego OAO „Rosgosstrakh”, co wymagałoby wyjątek z listy strategicznych przedsiębiorstw oraz dodatkowej emisji.

Drugim ważnym projektem - jest tworzenie jednej firmie „Rosgosstrakh”. Obecnie grupa składa się z OAO "Rosgosstrakh" i dziesięć "córek", utworzonej przez podstawę regionalnej i międzyregionalnej ( "Rosgosstrakh - Stolitsa", "Rosgosstrakh - Centrum", "Rosgosstrakh - Severo-Zapad" .., etc.), a także LLC IC "RGS-life" i LLC "RGS-Medicine".

Również w 2009 roku, plany „Rosgosstrakh” - zestaw 15 tysięcy agentów ubezpieczeniowych i konsultantów .. I to pomimo faktu, że rynek ubezpieczeń przewidują poważny problem w 2009 roku - na przykład, jak wynika z danych „Expert RA”. Liczba ubezpieczycieli, według prognoz agencji ratingowej, zmniejszonej o połowę z powodu fali bankructw z powodu nieopłacalności CTP, brak rezerw i odpisów aktualizujących wartość inwestycji w papiery wartościowe nabyte przed kryzysem. Niemniej Elena Myakotnikova wie, jak zarabiać pieniądze dla firmy w tej sytuacji.

Elena Myakotnikova

Wykształcenie : Uniwersytet Zarządzania. Ordżonikidze.

Kariera : „Salvis” zaczynając międzynarodowej firmie w 1993 roku. Od 1995 do 2000 roku pracowała w różnych biurach grupy spółek „Arthur Andersen” (Departament Audytu, a następnie w zakresie księgowości i usług finansowych). W 2000 roku dołączył do firmy ZSA „Sonic Duo” (później „MegaFon” -Moscow) na stanowisko Kontrolera Finansowego. Od 2001 do 2009 roku pracował na stanowisku CFO. Od grudnia 2008 - Dyrektor Finansowy JSC „Rosgosstrakh”, wiceprzewodniczący Finansów, członek Zarząd „Rosgosstrakh” Holding Company.

- Dlaczego „Rosgosstrakh” trzeba wyjść z listy przedsiębiorstw o ​​znaczeniu strategicznym?

- obciążenie Miejmy. Głównym zadaniem firmy - zwiększenie kapitału zakładowego OAO „Rosgosstrakh”, który nie zmienił się od czterech lat i obecnie stanowi 649 mln rubli. Można to zrobić poprzez dodatkową emisję akcji. Dla nas najważniejsze jest, i logicznym krokiem. Firmy potrzebują środków na rozwój. Ponadto, gdy JSC „Rosgosstrakh” zastosowane do udziału w przetargu na wybór firm ubezpieczeniowych organizowanych przez największych firm, często odmawia się do niego. Powód - niewystarczająca ilość kapitału zakładowego, który nie spełnia wymagań dla oferentów. I to pomimo faktu, że nasza grupa - lider w dziedzinie ubezpieczeń Rosyjskiej.

Czytaj więcej:   zarządzanie kosztami: doświadczenia praktyków

Jedynym sposobem, aby zmienić tę sytuację i zwiększyć kapitał zakładowy - dodatkowy problem. Ale zgodnie z prawem rosyjskim, a OAO „Rosgosstrakh” znajduje się na liście strategicznie ważnych przedsiębiorstw, to jest po prostu niemożliwe do zrobienia.

- Jakie są szanse powodzenia?

- Najważniejszym krokiem rząd już zrobił - w grudniu 2008 roku, premier zdecydował, że firma „Rosgosstrakh” jest do wydawania dodatkowych akcji w celu zwiększenia jej kapitału zakładowego. Stan pozostaje wśród akcjonariuszy Spółki.

Teraz nie jest to proces roboczy, w którym poszczególne ministerstwa są powiązane: .. Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego, Ministerstwa Finansów, itp Muszą wypracować wszystkie problemy związane z realizacją zlecenia premiera. Po których materiały zostaną wysłane do prezydenta do podpisu.

Następny Zgromadzenie odbędzie się w dodatkowej emisji, które zostaną ogłoszone pozycji państwa. Następnie rozpoczną się prace nad wyceną akcji, umieszczenie dodatkowej emisji. Wszystko to jest dość trudne i czasochłonne. Ale mamy nadzieję, że ta praca zostanie zakończona w tym roku.

- Nie będzie tam chętnych do zakupu akcji OAO „Rosgosstrakh”?

- Udziały dodatkowej emisji nie będą narażone na publiczności. zostaną one wykupione na własny koszt prywatnych udziałowców OAO „Rosgosstrakh”, a państwo za akcje w spółce zostanie odpowiednio zmniejszona. Jednak zarząd firmy podjął decyzję, zgodnie z którym akcje zostaną zaoferowane do objęcia w drodze subskrypcji prywatnej do pracowników spółki. Łączny udział pracowników spółki w ramach kapitału docelowego z OAO „Rosgosstrakh” może wynosić do 10 procent.

Grupa firm „Rosgosstrakh”

Rok założenia : Organizacja „Gosstrakh” został utworzony w 1921 roku. W 1992 OAO „Rosgosstrakh” udaje „państwo ubezpieczenia”.

Główny właściciel : OAO "Rosgosstrakh" (75} {1ab76076c7129d38a019945033a8fbb4d3d24f2793e64dfb97be5dcd97716e56 minus cztery akcje - akcjonariusze prywatni, 25} {1ab76076c7129d38a019945033a8fbb4d3d24f2793e64dfb97be5dcd97716e56 oraz cztery akcje - od stanu).

Przedmiot działalności : ubezpieczenia.

Najważniejsze wydarzenia : własność „Gosstrakh„został utworzony w 1921 roku.

W lutym 2002 grupa rosyjskich inwestorów prywatnych do nabycia pierwszego pakietu „Rosgosstrakh”.

W czerwcu 2003 roku, w wyniku kolejnej aukcji krajowych udziałowców prywatnych konsolidowane 75} {1ab76076c7129d38a019945033a8fbb4d3d24f2793e64dfb97be5dcd97716e56 minus cztery akcje, stan zachowany blokującej udziałów w 25} {1ab76076c7129d38a019945033a8fbb4d3d24f2793e64dfb97be5dcd97716e56 oraz czterech akcji.

2006 - wyspecjalizowaną firmą LLC "RGS-Life". 2008 - W grudniu 2008 roku szef rosyjskiego rządu Władimir Putin zdecydował, że firma „Rosgosstrakh” jest do wydawania dodatkowych akcji w celu zwiększenia jej kapitału zakładowego.

Czytaj więcej:   Jak „Rosinter” przekształcił rachunkowości „córki” w regionalnych centrach finansowych

- Jeśli chodzi o kryzys komplikuje pracę firm ubezpieczeniowych?

- Gdybym ci powiedział, że nie ma problemu, w firmach ubezpieczeniowych, to nie byłoby prawdą. Ale oni zajmować się przede wszystkim z małych ubezpieczycieli lub tych, którzy są pod rodzaju ubezpieczenia buduje szczerze oszukańcze systemy „piramidy”. Jeśli chodzi o firmy „Rosgosstrakh”, wówczas nie wystąpią trudności dzisiaj. Wręcz przeciwnie. Nie być bezpodstawne, możemy podać kilka danych liczbowych. Ale najpierw zrobić małe zastrzeżenie. Zgodnie z rosyjskim prawem, ubezpieczyciele mają prawo do podsumowania roku do lipca. Dlatego wszystkie wyniki mają charakter wstępny.

Więc spojrzeć: w 2008 roku opłaty spółki wyniosły 82 mld rubli (w tym obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego (CHI)). Opłaty bez OMI wyniosła 60,3 mld rubli.

W odniesieniu do zarobków, ostateczne dane nie są jeszcze konsolidowane. Zauważam tylko, że pogłoski o super-zysków firm ubezpieczeniowych - nie więcej niż mit. Oczywiście, pod warunkiem, że ubezpieczyciel działa w dobrej wierze, w ramach prawa. Ubezpieczenia - nie telekomunikacyjnych z ich skuteczności 50 procent. Na przykład CTP 20 procent opłaty zgodnie z prawem jest przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej (wynagrodzenia, czynsz, utrzymanie biura, form drukarskich, polityk rejestracyjne, i tak dalej.), 3 procent - składki do funduszu kompensacyjnego Unii Rosyjskiej ubezpieczycieli. Firma ubezpieczeniowa nie może sobie pozwolić, aby opuścić nie więcej niż 5 procent - reszta jest zarezerwowana dla płatności.

- Jak zakreditovan "Rosgosstrakh"?

- W porównaniu z firmami z innych branż, nasz dług obciążenie jest małe. Tak, mamy i kredyty bankowe, ale ich udział w strukturze bilansu jest stosunkowo niewielka. Co więcej, teraz negocjujemy z największych banków w kraju.

- Na co zostaną przeznaczone środki, które odbędzie się pod koniec dodatkowej emisji, a podniesiony pożyczek?

- Na rozwój firmy. Mamy wiele obecnych i przyszłych projektów. Na przykład, w 2009 roku, „Rosgosstrakh” planuje zatrudnić do 15 tys. Nowych doradców ubezpieczeniowych i agentów. My inwestujemy w szkolenia i rozwój systemów informacyjnych.

Po podwyższeniu kapitału i tworzenia jednej firmie „Rosgosstrakh” rozważa wdrożenie na szeroką skalę programu IT. Ta znaczna inwestycja. W szczególności wdrożenie ogólnokrajowego rozliczeniu straty systemu został już zainwestowała około 40 milionów $.

Jeśli chodzi o finanse, to coś jest nie ma się czym chwalić - w tym roku, mamy zautomatyzowane monitorowanie zgodności z budżetów płatności. Teraz nasze oddziały regionalne po prostu nie sposób przekroczyć ustalonych budżetów płatności bez zgody spółki zarządzającej. Rozpoczęliśmy również prace nad centralizacją płatności wychodzących, która do niedawna była prowadzona niezależnie „Rosgosstrakh” jednostki systemowej.

Czytaj więcej:   Tworzenie rezerwy przeprowadzenie szczególnie skomplikowanych i kosztownych napraw niezależnie od okresu istnienia organizacji

- Co dokładnie masz zamiar zrobić?

- Riazań, możemy rozmieścić pojedynczą centrum rozliczeniowego. Najważniejsze jest to, że zespół będzie odpowiedzialny za wszystkie prace techniczne związane z realizacją płatności wychodzących. Według regionu na codzień zbiera wszystkie informacje na temat autoryzowanych płatności, to ta informacja jest wysyłana do MTK. I tam jest personel techniczny realizuje płatności za pośrednictwem systemu bank-klient.

Do niedawna, użyliśmy dużej liczby rachunków bieżących - są numerowane w tysiącach. Teraz mają tysiąc, ale to dużo. W przyszłości będziemy przeprowadzać wypłatę kilku kluczowych banków. Oczywiście, liczba rachunków bieżących nie zostaną zredukowane w tej samej proporcji, będzie miał wiele technologicznych i tranzytu rachunków, które zostaną dodane do przychodów podziałów regionalnych. Pozwoli to, aby zgromadzić zasoby i lepiej zarządzać gotówką.

- "dlaczego" Rosgosstrakh stowarzyszone Union?

- Przez związek jest zasadniczo te same podmioty, które różnią się jedynie obecnością terytorialnym, możemy wyeliminować zbędne czynności w strukturze organizacyjnej firmy. będziemy w stanie szybko przyjąć i realizować żadnych rozwiązań, które wcześniej wymagały znacznie więcej zasobów i pracę organizacyjną. Przede wszystkim oczekujemy, aby otrzymywać od oczywistej korzyści zmniejszenie liczby podmiotów prawnych wchodzących w skład grupy ze względu na optymalizację procesów biznesowych i znacznie obniżyć koszty związane z ich usług.

Zakładamy, że wszystkie procedury formalne i organizacyjne w celu wdrożenia stowarzyszenie odbędzie się w 2009 roku. Teraz jesteśmy aktywnie rozwija metodę łączenia, a nie jest ostatnim słowem tutaj byłoby dla decyzji rządu dotyczącej jej udziału. Oczywiście, większość prac, w tym rutyny, będą ponoszone przez pracowników usług finansowych, biur regionalnych, głównie z zakresu księgowości: inwentaryzacji, aktów pojednania i porozumienia, odpisy, ostateczne bilanse - to tylko wierzchołek góry lodowej prac, które muszą.

Metodyczny zalecenie w sprawie zarządzania finansami

  • Nacisk dyrektora finansowego w 2018 roku

Książki dla Twojego rozwoju zawodowego

  • «Microsoft Excel: gotowe rozwiązania - wziąć go i cieszyć się nim!”
  • „Jak przejąć kontrolę przepływów pieniężnych”
  • „Wykonawcy, którzy mogą wierzyć w służbie, pięć poziomów test”
  • „Wyniki półrocza: Plan-fact”
  • «Gotówka jest królem. spółka zarządzająca Cash "

dostęp


Również może jak

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *