Co zrobić z gospodarką Rosji?

Użyj instruktaże:

  • Excel dla CFO
  • Rachunkowość zarządcza w firmie
  • Podsumowując wyniki sześciu miesięcy

Boris Kuzyk, Dyrektor Generalny przemysłowe Holding Company „Nowe programy i koncepcje” (NPK)

Dla normalnego rozwoju biznesu, gospodarki, moim zdaniem, „obrona” powinny mieć więcej swobody. Decyzja, która została niedawno przyjęta przez prezydenta w zakresie wywozu części zamiennych do systemów broni bezpośrednio do producentów, tak aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Według formy własności przedsiębiorstwa „obrony”, należącej do wiodących „nieolejowej” sektora gospodarczego są rozmieszczone w przybliżeniu w równych proporcjach: czystym stanie, z mieszanym i prywatne. Rola rządu, jak rozumiem, polega na tym, formułowanie tych zasad, a następnie ich ścisłego przestrzegania. Z rządem prywatnych przedsiębiorców może dobrze współpracować. Uzyskać co najmniej Holding „Nowe programy i koncepcje”. Nie tak dawno temu, nasza firma podpisała umowę trójstronną z Kolomna Machine-Building Design Bureau (KBM) i Kovrov Zakładów Mechanicznych (KMZ). KBM jest stanem przedsiębiorstw i programistów produktów, takich jak przenośne przeciwlotnicze systemu rakietowego „Igła” anti-tank pocisk kierowany „Ataka”, etc. te produkty i ich komponenty są produkowane na części gospodarstwa prywatnej przedsiębiorczości. - KMZ. SPC zainwestował dziesiątki milionów rubli w restrukturyzacji przedsiębiorstwa oraz ustanowienie nowych kompleksów przemysłowych. Inicjatywa została poparta przez Agencję Rosyjskiej broni konwencjonalnych, Ministerstwa Obrony - głównego klienta i „Rosoboroneksportu” jako wiodącego eksportera.

Andrey Tsyganov, wiceminister polityki antymonopolowej i Wspierania Przedsiębiorczości

Aby ożywić rosyjskiego przemysłu lotniczego, który może być „innowacyjny” bodziec dla gospodarki, proponuje się stworzenie ujednoliconego korporację samolotów.

Z sugestią, jestem jako pomysł na biznes. Jeżeli firma wierzy, że taka firma będzie skuteczna, że ​​może zainwestować i zostaną one przekazane w odpowiednim czasie, to jest całkiem sensowny pomysł. Reaktywowana przemysł lotniczy, oczywiście, nie przyniesie całą gospodarkę do nowego poziomu, ale z pewnością przyczyni się do tego.

Czytaj więcej:   Victor Pleskachevsky: & quot; akcjonariusze mniejszościowi, aby pozbyć się nadmiaru Praw & quot;

Oczywiste jest, że „czysta” Rosyjski samolot jest mało prawdopodobne, aby być w stanie stworzyć. Jako idei narodowej - zbudujmy nasz samolot, który będzie naszym szybowiec, nasze silniki, nasze awioniki, nawet nasz tapicerki na krzesłach, etc. - .. Taki wniosek nie wytrzymuje. Zagraniczne firmy, przy okazji, nie umieścił nas nie do pokonania bariery, nie oddalają się od nas. Samolot lub inny produkt high-tech - jest wynikiem współpracy w gospodarce światowej. Czy, na przykład, „czyste” rosyjskie samoloty IL-96, które są silniki amerykańskie? Jest oczywiste, że nie ma, chociaż silników - to połowa kosztów.

Eugene Kurgin, CEO "ROSNO" Insurance Company

Kwestia przejrzystości spółek ma ogromne znaczenie, być może, dla całej rosyjskiej gospodarki. Kiedy zwrócić uwagę na każdego przedsiębiorstwa lub firmy, w pierwszej kolejności jesteś zainteresowany - i jak one działają? Czy masz dochodu z działalności gospodarczej, jakie są koszty utrzymania, co wydaje pieniądze i jak je zrobić? Wszystkie te zagadnienia są obecnie w większości ukryte, nie tylko z oka konkurencji. Ale rozwiązanie tego problemu jest możliwe. Jednym ze sposobów - Tłumaczenie z rosyjskiego księgowymi do standardów międzynarodowych. Międzynarodowe standardy zarządzania firmą pozwoli spojrzeć w nowy sposób, który jest biznesowych w przedsiębiorstwach.

Jeśli będzie wpisać raporty, wszystkie osoby, które stykają się ze sobą lub komunikują się, zobaczyć, jak działa. Ponieważ wiele z tych ukrytych za płoty, które wykrywają rzeczywistość może być tylko kontrole podatkowe, które utrzymuje się przez dwa lub trzy miesiące w jednostkowym sprawozdaniu finansowym. Dlatego ścieżka jest tylko jeden - przejście do międzynarodowych standardów rachunkowości. Banki to zrobić już w 2004 r. Myślę, że firmy ubezpieczeniowe, głównie pracując jako instytucje finansowe, daleko od brzegu, a ich przejście na MSSF muszą być realizowane niemal równocześnie z bankami. 2005 za to byłby najbardziej optymalny, moim zdaniem.

Czytaj więcej:   Jakie są zarobki oferują obecnie dyrektorów finansowych

Metodyczny zalecenie w sprawie zarządzania finansami

  • Nacisk dyrektora finansowego w 2018 roku

Książki dla Twojego rozwoju zawodowego

  • «Microsoft Excel: gotowe rozwiązania - wziąć go i cieszyć się nim!”
  • „Jak przejąć kontrolę przepływów pieniężnych”
  • „Wykonawcy, którzy mogą wierzyć w służbie, pięć poziomów test”
  • „Wyniki półrocza: Plan-fact”
  • «Gotówka jest królem. spółka zarządzająca Cash "

dostęp


Również może jak

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *